Jdi na obsah Jdi na menu
 


O seriálu

Seriál Myšlenky zločince je o elitním týmu analytiků FBI (B.A.U - Behavior Analysis Unit - Útvar analýzy chování) , kteří sestavují osobnostní profily hlavně masových vrahů a snaží se je pochopit a proniknout do jejich temné a komplikované mysli, aby předešli dalším vražedným útokům.
Hvězdami tohoto úspěšného psychologického seriálu jsou herci : Mandy Patinkin, Thomas Gibson, Lola Glaudini, Shemar Moore, začínající Matthew Gray Gubler a A.J. Cook.
Tým B.A.U je umístěn v hlavním sídle FBI v Quanticu ve Virginii. Jakmile se ukáže, že kriminální případ by se mohl týkat masového vraha, FBI se ihned obrátí na jednotku Behavioral Analysis Unit v Quanticu. Hlavní rozdíl mezi detektivy a kriminálkou je v tom, že zmínění hledají důkazy, usvědčující materiály a zkoumají v laboratoři, kdežto tým analytiků se snaží porozumět myšlení pachatelů, snaží se najít pohnutky, které ho vedly k hrůzným činům a zkoumají způsob jeho chování, aby mohli stanovit co nejpřesnější profil, podle kterého ho lapí.

Šéfem útvaru je zvláštní agent Aaron Hotchner. Mezi spolupracovníky patří Jason Gideon nejlepší analytik FBI, který vyniká hlubokými znalostmi lidské psychiky, dále zvláštní agent Dr. Spencer Reid - mladý, nepochopený génius, jehož IQ je 187; zvláštní agent Derek Morgan - expert na zločiny z posedlosti a agentka Elle Greenawayová, která se věnuje sexuálním a sexuálně motivovaným zločinům. K týmu patří i Jennifer Jereau - důležitá spojka, specializace pro styk s veřejností a boj proti byrokracii, Emily Prentiss (která vystřídá Elle), Penelope Garcia - špičková počítačová technička.

 

REŽIE: Charles Haid, Chris Long, Richard Shepard, Andy Wolk a další
SCÉNÁŘ: Jeff Davis, Simon Mirren a další
KAMERA: Alex Nepomniaschy
HUDBA:Marc Fantini a Steffan Fantini (titulní motiv), Scott Gordon, Mark Mancina
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář